O sytuacji w historii literatury polskiej. Wybór referatów wygłoszonych na zjeździe polonistów w dniach 8 do 12 maja 1950 r.

45,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

Wśród opublikowanych referatów znajdują się następujące prace: - Eugenia Krassowska, Reforma uniwersyteckich studiów polonistycznych; - Stefan Żółkiewski, Aktualny etap walk o marksistowskie literaturoznawstwo; - Jan Kott, Miara postępowości w historii literatury; - Julian Krzyżanowski, Stan badań i potrzeby nauki o literaturze średniowiecznej i renesansowej; - Łukasz Kurdybacha, Stan badań i potrzeby historii literatury w okresie reformacji; - Kazimierz Budzyk i Jan Durr-Durski, Stan badań i potrzeby nauki o literaturze kontrreformacji; - Tadeusz Mikulski, Stan badań i potrzeby nauki o literaturze wieku oświecenia; - Kazimierz Wyka, Stan badań i potrzeby nauki o literaturze romantyzmu polskiego; - Jan Baculewski i Janina Kulczycka-Saloni, Stan badań i potrzeby nauki o literaturze okresu pozytywizmu; - Kazimierz Wyka, Stan badań i potrzeby nauki o literaturze doby imperializmu.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Kod D09585
Autor praca zbiorowa (pod redakcją Jana Baculewskiego)
Wydawca Państwowy Instytut Wydawniczy
Rok wydania Warszawa 1951
Język wydania polski
Oprawa miękka
Liczba stron 322
Format 18x25
Stan techniczny niedobry, egzemplarz nie został przycięty fabrycznie, podniszczenie oprawy, naddarcia, zażółcenia papieru, ślady stempla poprzedniego właściciela na oprawie
Nakład 5350

Reviews

Napisz własną opinię

Piszesz o: O sytuacji w historii literatury polskiej. Wybór referatów wygłoszonych na zjeździe polonistów w dniach 8 do 12 maja 1950 r.

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Oceń produkt