Zasada jurysdykcji powierzonej Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich. O jurysdykcyjnych granicach i wyborach w dynamicznej "wspólnocie prawa"

39,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

W przedstawionej monografii Autor argumentuje, że tylko obiektywne i całościowe spojrzenie na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości może pozwolić na prawdziwe zrozumienie jego misji w obrębie systemu prawnego opisywanego jako "nowy". Chodzi o sąd, który za wszelką cenę zapewnia przestrzeganie prawa w dynamicznej Wspólnocie aspirującej do miana "wspólnoty prawa". Instytucjonalna specyfika Trybunału i oczekiwania tych, którzy w sądzie widzą swoją ostatnią szansę na sprawiedliwy wyrok, powodują, że nie tylko interpretuje on kreatywnie swoją jurysdykcję, ale także przejmuje niekiedy inicjatywę od polityków, którzy często wolą zasłonić się argumentem o "niebezpiecznych sędziach", zamiast samemu podjąć trudne i niepopularne decyzje. (Nota Wydawcy)

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Kod C18325
Autor Koncewicz Tomasz Tadeusz
Wydawca Oficyna a Wolters Kluwer business
Rok wydania Wrocław 2009
Numer wydania II
Język wydania polski
ISBN 978-83-7601-130-1
Oprawa twarda
Liczba stron 842
Format 15x21
Stan techniczny bardzo dobry

Reviews

Napisz własną opinię

Piszesz o: Zasada jurysdykcji powierzonej Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich. O jurysdykcyjnych granicach i wyborach w dynamicznej "wspólnocie prawa"

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Oceń produkt